Wtorek, 24 maja 2016. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Kontakt
rss
Nowa Ostrołęka
wersja mobilnareklama

Policjantki odporne na stres

2013-03-08 13:27
ME

 Co siódmy polski policjant to kobieta. Policjantki podejmują interwencje, zabezpieczają mecze, zatrzymują niebezpiecznych przestępców.
Tak jak ich koledzy, muszą mieć silny charakter i dużą odporność na stres. Jak same podkreślają, służba w policji jest wyzwaniem, ale daje dużą satysfakcję.

Na 96 397 zatrudnionych funkcjonariuszy Policji 13 878 to kobiety. Pracują na wszystkich stanowiskach –  od szeregowych do kierowniczych, i we wszystkich rodzajach służb – prewencyjnej, kryminalnej i wspierającej działalność Policji.

67 proc. policjantek ma wyższe wykształcenie, pozostałe 33 proc. – średnie i podyplomowe.  Na 3819 stanowisk kierowniczych w Policji policjantki objęły 222 stanowiska. Policjantki pełnią m.in. funkcje zastępców komendantów szkół policyjnych i kierują komendami policji.  Kobieta-pilot służy też w Zarządzie Lotnictwa Policji.

/źródło: KGP/

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza

Używamy cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.