Piątek, 23 czerwca 2017. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Kontakt
rss
Nowa Ostrołęka
wersja mobilnareklama

Minister Gowin w piątek przyjedzie do Ostrołęki

2012-06-27 15:36
HP
Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości (fot. ms.gov.pl)

Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości ma w tym tygodniu odwiedzić Ostrołękę. Gość przyjeżdża na zaproszenie posła Andrzeja Kani. Wizyta została wstępnie zaplanowana na najbliższy czwartek. Tymczasem okazuje się, że może nastąpić zmiana jej terminu.


Odwiedzi m.in. Sąd Okręgowy w Ostrołęce oraz więzienie w Przytułach. Zaplanowane jest również spotkanie z przedstawicielami m.in.  Stora Enso, Energa Elektrownie Ostrołęka, szpitala i ostrołęckiego PKS-u.

Wizyta ministra budzi emocje, w szczególności w środowisku „sądowniczym”. W regionie zlikwidowanych ma być kilka sądów rejonowych. Mają być przekształcone w wydziały zamiejscowe większych sądów. W obszarze właściwości Sądu Okręgowego w Ostrołęce miały by zostać zniesione Sądy Rejonowe w Ostrowi Mazowieckiej, Przasnyszu i Pułtusku. Przasnysz miałby „przejąć” Sąd Rejonowy w Ostrołęce, a Ostrów i Pułtusk – sąd w Wyszkowie. 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Oceń artykuł:
-1
+1
0 (0)
Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza

Używamy cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.