Wtorek, 31 maja 2016. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
Kontakt
rss
Nowa Ostrołęka
wersja mobilnareklama

Ostrołęcki NFZ czynny dłużej

2013-01-07 10:45
ME

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ wydłuża godziny pracy oddziału i wprowadza możliwość złożenia wniosku o wydanie karty EKUZ przez internet. Dłużej będzie też pracować delegatura w Ostrołęce.

Od stycznia Mazowiecki Oddział NFZ w każdy czwartek będzie otwarty dla pacjentów dłużej, czyli od godziny 8.00 do 18.00 - dotyczy to także delegatury w Ostrołęce.

Pozostałe dni pracy pozostają bez zmian: w poniedziałki, wtorki, środy oraz piątki  urzędy pracują w godzinach 8.00-16.00. W oddziałach można załatwić sprawy związane z leczeniem uzdrowiskowym, Europejska Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) i zaopatrzeniem w przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze.

Na kilka tygodni przed feriami mazowiecki NFZ umożliwia także złożenie wniosku o wydanie karty EKUZ przez internet na portalu ePUAP.
Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu na platformie ePUAP dostępnej m.in. za pośrednictwem strony internetowej oddziału www.nfz-warszawa.pl nowego formularza o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dotychczas na platformie ePUAP można było składać jedynie skargi, wnioski i zapytania do urzędu. Co ważne dokumenty wysyłane poprzez ePUAP nie wymagają podpisu elektronicznego, a osoby które posiadają profil zaufany będą mogły otrzymać karty na adres pocztowy wskazany przez nadawcę. W przypadku wniosku o kartę EKUZ wysłanego przez ePUAP bez podpisu kwalifikowanego lub profilu zaufanego, kartę można odebrać osobiście w Oddziale Funduszu.

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Oceń artykuł:
-1
+1
0 (0)
Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza

Używamy cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.