Piątek, 23 czerwca 2017. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Kontakt
rss
Nowa Ostrołęka
wersja mobilnareklama

Pierwszy Dzień Wiosny w Czerwinie

2013-03-23 09:00
ME
fot. archiwum szkoły

Radośnie - tak właśnie (mimo, że za oknem leżało dużo śniegu) przywitali wiosnę uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie.
W czwartek 21 marca 2013 r. pierwszy dzwonek był dla wszystkich uczniów hasłem do pracy. W ramach szkolnego konkursu pod hasłem „Najładniejsza palma wielkanocna i karta świąteczna” uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami przystąpili do wykonania kart świątecznych, a uczniowie klas IV-VI – palm wielkanocnych.

Pierwszy Dzień wiosny jest dniem wagarowicza - relacjonuje nam Zbigniew Gołąbek. - W tym dniu nie ma zajęć lekcyjnych. Zorganizowany konkurs sprawił, że uczniowie spędzili go w sposób miły i twórczy. Wzbogacili swoją wiedzę o tradycji i zwyczajach wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą. Wszystkie prace były bardzo piękne. Komisja Konkursowa w kategorii na najładniejszą kartę świąteczną, przyznała: I miejsce uczniom klasy I a, II miejsce zajęła klasa I b, III miejsce przypadło klasie III b. W kategorii na najładniejszą palmę wielkanocną zwyciężyła klasa V a, II miejsce zajęła klasa IV b, III - klasa IV a. Oryginalność, estetyka oraz walory artystyczne prac sprawiły, że wszyscy uczniowie, bez względu na zdobyte miejsce, mieli wiele powodów do zadowolenia i dumy. Dumni ze swoich uczniów byli również nauczyciele.

Pierwszy Dzień Wiosny tradycyjnie zakończyło utopienie w nurtach rzeki Orz „Pani Zimy”, której twórczynią była uczennica Aleksandra Jakubiak.

Wszystkie prace uczniów pięknie zdobią Kącik Patrona Szkoły.

 

Zdjęcia (1)

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Oceń artykuł:
-1
+1
0 (0)
Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza

Używamy cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.