Sobota, 28 maja 2016. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
Kontakt
rss
Nowa Ostrołęka
wersja mobilnareklama

Z czego składają się ludzkie kości? /wideo/

2013-04-09 15:17
ME

 Jedni zszywali kurczaka, inni badali skład chemiczny ludzkich kości, a jeszcze inni odkrywali, jak ważna jest pierwsza pomoc, jakiej trzeba udzielić ofiarom wypadków. Doświadczenia biologiczne, fizyczne i chemiczne, prezentacje multimedialne i wykłady – to część programu Festiwalu Nauki, który odbył się  w Zespole Szkół nr 5.

Festiwal jest  wydarzeniem cyklicznym i niezmiennie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów, bo to z myślą o nich jest organizowany. Ma za zadanie pokazanie, że nauka nie jest nudna, wszystko zależy od tego, jak wiedzę się przekazuje. Uczestnicy festiwalu to uczniowie, którzy biorą udział w zajęciach Młodzieżowej Akademii Umiejętności w Centrum Talentu i Kariery (w ZS nr 5). W ramach przedsięwzięcia zorganizowano seminaria i wykłady dla młodzieży.


Uczniowie ćwiczyli, między innymi szycie chirurgiczne, na... surowym udku kurczaka. Grupa chemiczna poznawała właściwości kości. Fizycy z kolei pokazywali, że uczyć się jej można także w domu, wykonując proste ćwiczenia.

- Nauka jest bardzo ciekawa, fajnie by było, tak się uczyć na co dzień – mówiła nam jedna z dziewcząt.

Przerażenie mogły wywołać - przynajmniej na pierwszy rzut oka - rany szarpane, cięte i inne, jakie mogą powstać w wyniku wypadku. Wszystko po to, żeby pokazać, jak udzielać pierwszej pomocy.

 

Z czego składają się ludzkie kości?

Komentarze (0)

Dodaj komentarz
Oceń artykuł:
-1
+1
+4 (4)
Ten materiał nie ma jeszcze żadnej opinii. Twoja może być pierwsza

Używamy cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.